جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41567
  تاریخ انتشار : 11 دی 1392 15:31
  تعداد بازدید : 706

  25 پرونده قضایی برای متصرفان اراضی ساحلی غرب مازندران تشکیل شد

  فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی غرب مازندران گفت: طی 9 ماهه امسال تعداد 25 فقره پرونده قضایی برای متصرفان اراضی ساحلی در غرب مازندران تشکیل شد.

  isna-15-110.jpg

  به گزارش سرویس«محیط زیست» ایسنا - منطقه مازندران، سرهنگ یوسف‌علی ادیب اظهار داشت: این متصرفان در مجموع 888 متر مربع از اراضی ساحلی را تصرف کرده بودند که همگی خلع ید شدند.

   

  وی افزود: حریم ساحل تا فاصله 60 متر در اختیار منابع طبیعی است و طبق قانون، حفاظت از اراضی ساحلی در چارچوب وظایف یگان حفاظت منابع طبیعی قرار دارد.

   

  فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی غرب مازندران با اشاره به برداشت غیر مجاز سه هزار و 978 متر مکعب سنگ و مخلوط از اراضی ساحلی غرب مازندران اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با برداشت غیر مجاز ماسه و سنگ از سواحل برخورد می‌کنند.

   

  ادیب خاطرنشان کرد: طبق ماده 11 قانون اراضی مستحدث و ساحلی، هر کس به قصد تصرف، به اراضی مستحدث و ساحلی متعلق به دولت و حریم دریا و دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور تجاوز کند و یا اراضی ‌مزبور را با برداشت شن و ماسه و خاک و سنگ تخریب نماید به حبس و خلع ید محکوم خواهد شد.

   

  وی اظهارداشت: مردم می‌توانند هر نوع گزارش مربوط به تصرف اراضی ملی و قاچاق چوب و همچنین آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع را به صورت شبانه روزی با شماره رایگان 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی غرب مازندران برسانند.

   

  فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی غرب مازندران یادآور شد: حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر با 313 هزار هکتار جنگل و 197 هزار هکتار مرتع از رُویان تا رامسر را پوشش می‌دهد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28657161
اکنون :
39