جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41553
  تاریخ انتشار : 11 دی 1392 12:9
  تعداد بازدید : 592

  گزارش ویژه؛

  سوءاستفاده های جنسی در ارتش آمریکا بیداد می کند

  داده های جدید حاکی از آن است که تجاوز جنسی در ارتش ایالات متحده در سال 2013 بیش از 50 درصد افزایش یافته است. این افزایش به صورت آشکار حاکی از شکست سیاست محافظت از سربازان در برابر خشونت جنسی سیستماتیک در این سطح وسیع است.

   
   
  بر اساس اطلاعات بدست آمده توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس، در طول سال 2013، بیش از 5 هزار گزارش تجاوز جنسی تا 30 سپتامبر مطرح شده. این در حالی است که در سال 2012، 3374 مورد گزارش تجاوز جنسی وجود داشت.
   
  در میان تمام این گزارشات، 10 درصد از این تجاوزات جنسی پیش از آنکه قربانی به طور رسمی وارد ارتش شود رخ داده بود، در مقابل در سال 2012 چهار درصد از این موارد مربوط بوده است به پیش از استخدام یا الحاق به ارتش امریکا.
   
  به گزارش خبرگزاری نیویورک پست، سرهنگ آلن آر متزلر (Alan R. Metzler)، معاون دبیر کل پیشگیری از تجاوز جنسی در دفتر پنتاگون گفت: "ما با توجه به داده های مختلف دریافتیم که موارد تجاوز بیش از آن چیزی است که ما در موردش اطلاع داریم."
   
  متزلر در ادامه گفت: "بسیاری از قربانیان تجاوز از شکایت رسمی صرف نظر می کنند و تنها به مراقبتهای پزشکی ساده برای اجتناب از اتهامات رسمی، ترس از انتقام و غیره بسنده می کنند."
   
   
   
  به گزارش اسوشیتد پرس، مقامات پنتاگون در ماه مه اعلام کردند که تجاوزات جنسی بین سالهای 2010 تا 2012 بیش از 35 درصد افزایش داشته و آمار سالانه را به 26 هزار مورد که شامل تماس جنسی ناخواسته و یا تجاوز جنسی می شود، افزایش داده است. این نتایج از طریق یک نظر سنجی با منبعی ناشناس بدست آمده است.
   
  ***  سربازان از گزارش تجاوز واهمه دارند
  بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت امور کهنه سربازان، بیش از 85 هزار نفر از کهنه سربازان آمریکایی در طول سال گذشته به دلیل ضربات روحی و جسمی که از سوء استفاده جنسی متحمل شده بودند، تحت درمان پزشکی قرار گرفتند. این آمار حاکی از پیامدهای گسترده مالی و احساسی ناشی از تجاوز جنسی گسترده در میان ارتشیان امریکایی است.
   
  این اطلاعات جدید در ارتباط با تجاوزات جنسی در ارتش آمریکا یک هفته پس از آن منتشر شد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به رهبران ارتش این کشور دستور داد تا این مشکل را بررسی کنند.
   
  با این حال، برخی کارشناسان می گویند پنتاگون در ترغیب قربانیان به گزارش کردن جرایم موفق نبوده است؛ زیرا نظام سختگیرانه ارتش که بر سلسله مراتب، وفاداری و جدیت مبتنی است، بسیاری از قربانیان را از ارایه گزارش باز می دارد. یک پژوهش محرمانه در ارتش نشان می دهد که دست کم ۲۶ هزار نفر در نیروهای مسلح آمریکا با نوعی ارتباط جنسی ناخواسته روبرو شده اند.
   
   
   
   
  جزییات گزارش مربوط به سال 2013 نشان می دهد که افزایش آمار تجاوز جنسی از 45 درصد در نیروی هوایی تا 86 درصد در نیروی تفنگداران دریایی (کوچکترین نیروی ارتش) متغیر بوده است. افزایش جرایم جنسی در نیروی دریایی آمریکا 46 درصد و در نیروی زمینی حدود 50 درصد بوده است.
   
  به گفته پزشکان ارتش آمریکا، قربانیان تجاوزهای جنسی تا چندین سال تحت تاثیر این رفتارها هستند و تاثیرات بلندمدت آزارهای جنسی، این افراد را رها نمی کنند.
   
   
   
  در همین رابطه هفته گذشته کنگره آمریکا قانونی را تصویب کرده و به امضای باراک اوباما رئیس جمهور نیز رسیده که بر اساس آن، اقدامات حمایتی از افراد تازه وارد به ارتش ایالات متحده افزایش خواهد یافت. قوانین جدید همچنین خواهان بررسی غیر نظامی پرونده هایی است که فرمانده از رسیدگی به پرونده خودداری می کند. در نهایت اصلاحات نیاز به این مهم دارند که هر فردی که در ارتش به تجاوز جنسی محکوم می شود در نهایت به دلیل این بی شرمی فورا اخراج شود.
   
   
  ***  تجاوز جنسی در میان فرماندهان ارتش امریکا امری مرسوم است
  علاوه بر این آمار وحشتناک از سوء استفاده و تجاوز جنسی، رسوایی گسترده برخی از سران در ارتش نیز به شدت باعث افزایش توجه به مقوله تجاوز جنسی در میان ارتشیان آمریکا شده. به عقیده ارتشیان در امریکا، تجاوز جنسی در ارتش "مانند سرطان" است.
   
  تجاوز جنسی و ارتباط نامشروع در میان نظامیان آمریکایی امری مرسوم است . این مورد تا کنون سبب رسوایی های زیادی برای ارتش این کشور شده برای مثال در سال 2012 میلادی افشای رابطه خارج از چارچوب دیوید پترائوس رئیس وقت سازمان سیا با نگارنده کتاب خاطرات وی موجب استعفای او از این سمت شد و این در حالی بود که پترائوس از خوشنام ترین ژنرال های ارتش آمریکا محسوب می شد.
   
  علاوه بر آن در دوره اول ریاست جمهوری اوباما، وقتی که رئیس جمهور آمریکا به کلمبیا سفر کرده بود محافظین وی اقدام به تجاوز به یک زن در این کشور کرده بودند که این اقدام موجب اخراج آنها از کلمبیا شده و تبعات زیادی را برای واشنگتن به دنبال داشت.
   
  در ماه می نیز سرهنگ دوم نیروی هوایی امریکا کروسینسکی برای تجاوز گروهی به یک زن دستگیر شد. وی مسئول پیش گیری و مقابله با تجاوزات جنسی در نیروی هوایی بوده است. این مقام نظامی در نیروی هوایی که 41 سال دارد هم اکنون از سمت خود برکنار شده است و دادگاه حکم آزادی موقت او به قید وثیقه ای 5 هزار دلاری را داده.
   
  این وضعیت در حالی است که چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا، چند ماه قبل با ابراز ناخرسندی از آمار تجاوزات جنسی سال 2012، خواستار اقدام فرماندهان ارتش برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی شده بود. پیش از این دونالد رامسفلد وزیر دفاع پیشین آمریکا، نیز این فاجعه را غیر قابل قبول خوانده بود.
   
  داده ها حاکی از آن است که این افزایش آمار گزارشات تجاوز جنسی از افزایش 45 درصدی جنایت تجاوز جنسی در نیروی هوایی تا افزایش 86 درصدی این آمار در میان تفنگداران دریایی متغیر است. مدیر برنامه تجاوز جنسی نیروی دریایی، جیل لوفتوس به اسوشیتد پرس گفت: "سیاستهای کاهش خشونت و تجاوز جنسی آمریکا در میان ارتشیان ناکارآمد بوده است. با وجود این نمی توان دست روی دست گذاشت و شاهد افزایش این آمار در سال 2014 بود."
   
   
   
   
  به گزارش خبرگزاری اسوشیتد پرس، قرار است در سال 2014 برنامه هایی به منظور تشویق قربانیان به گزارش تجاوز ترتیب داده شود تا بلکه از این راه علاوه بر کاهش ترس قربانیان به کم کردن آمار تجاوز جنسی نیز کمک شود. علاوه بر این برنامه های دیگری از جمله محدودیت عرضه و مصرف الکل توسط ملوانان در بارها و هتلها، دخالت نیروهای دیگر در مواقعی که یک سرباز در معرض خطر است و همچنین کاهش ساعت فروش مشروبات الکلی در دست بررسی است.
   
  گزارش از مغانی
   
  منابع:


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28657161
اکنون :
29